درب شیشه ای چیست؟

درب های شیشه ای معمولا در فضاهای مختلف و در بیشتر موارد در فضاهای داخلی یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و ظاهری مدرن برای فضا ایجاد می کنند. این درب ها با قابلیت های متنوع و با توجه به نیاز فضا تولید می شوند. درب‌های شیشه ای در میزان مقاومت، جنس قاب و دستگیره با هم متفاوتند. استفاده از درب‌های شیشه ای رنگی باعث ایجاد فضایی جذاب و جلوه ای بی نظیر از بازی نور و رنگ می‌شود.

درب شیشه ای چیست؟

درب شیشه‌ای چیست؟

هنر دکوراسیون مدرن با پیشرفت صنایع شیشه و ظهور شیشه‌های رنگی به خصوص شیشه‌های رنگی لاکوبل کاربرد شیشه رنگی در ساخت انواع المان‌های دکوراسیون داخلی به خصوص درب‌ها افزایش یافت. درب شیشه ای رنگی در دو نوع درب‌های شیشه ای رنگی شفاف و درب‌های شیشه ای رنگی مات ساخته می‌شود که با توجه به فضاها و نوع کاربری آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از درب‌های شیشه ای رنگی بیشتر به شکل قسمتی از پارتیشن بندی فضا مورد استفاده است.

 

اهمیت درب شیـشـه ای در دکوراسیون داخلی

درب یکی از بخش های اصلی در دکوراسیون داخلی است که سبک دکوراسیون منزل شما را متمایز می کند. اگر در انتخاب درب ها دقت شود، می توانند تأثیر قابل توجهی بر ظاهر اتاق داشته باشند. درب داخلی بخشی ضروری از منزل است و باید برای انتخاب آن وقت گذاشت. اگر در حال ساختن، بازسازی یا فقط اعمال یک تغییر مختصر در ظاهر اتاق خود هستید، خرید یک درب داخلی جدید، گامی مهم در این راه است. در معماری نقش دکوراسیون را نمی توان نادیده گرفت.

اهمیت درب شیـشـه ای در دکوراسیون داخلی

اهمیت درب‌های شیـشـه ای در دکوراسیون داخلی

شما هر چقدر برای یک معماری زحمت بکشید اما در انتخاب دکوراسیون آن تبحر نداشته باشید قطعا زیبایی مورد انتظار را دریافت نخواهید کرد. پنجره و درب شیشه رنگی در تمام جهان با نام ارسی شناخته شده است. در مساجد و خانه های مدرن و سنتی، موزه ها و فرهنگسراها این شیشه‌ها جلوه زیبایی دارند. شیشه‌هایی که در درب‌ها و پنجره ها به کار برده می شود با اشکال هندسی و اسلیمی استفاده می شود. بیشترین کاربرد این محصول در مناطق کویری است که شدت نور زیاد است و نبود تنوع رنگی در طبیعت را استفاده از درب و پنجره های زیبا جبران می کنند.

 

کاربرد درب شیشه ای

از درب های شیشه ای در مکان های مختلفی از جمله بیمارستان ها و قسمت های داخلی آن، ورودی ساختمان های مسکونی و تجاری، سرویس‌های بهداشتی، درب‌های شیشه ای اتاق خواب، درب‌های شیشه ای حمام، مراکز مهم همچون مراکز امنیتی به جهت کنترل رفت و آمد، رستوران ها و هتل ها و مغازه ها و یا محیط های آموزشی مانند دانشگاه ها و… استفاده نمود.

کاربرد درب شیشه ای

کاربرد درب‌های شیشه ای

از میان درب‌های شیشه ای دستی متنوع ترین و پراستفاده ترین آن‌ها، درب های دارای شیشه‌های سکوریت هستند، چون اشغال فضای کمی دارد و برای خانه ها و فضاهای کوچک بسیار مناسب و کاربردی خواهند بود. درب های شیشه ای تنوع فراوانی دارند و از آنجا که اصلی ترین ورودی ساختمان به حساب می آیند، دو مدل درب دستی لولایی و درب ریلی علاوه بر ایجاد امنیت، در زیبایی طراحی داخلی هم تاثیرگذارند.

مزایا

  • کاهش مصرف انرژی با ممانعت ورود و خروج گرما و سرما با استفاده از درب شیشه ای
  • کمترین میزان تولید صدا در باز و بسته شدن این درب ها
  • کنترل درب شیشه ای به صورت دستی یا اتوماتیک
  • پایین بودن اصطحلاک و نیاز به تعمیر جهت استفاده در مکان های پر تردد
  • عدم مانع شدن انتقال نور در سایر محیط های بنا با استفاده از درب شیشه ای
  • جلوه زیبا و مدرن و استفاده از آن ها در مکان های مختلف به جهت سازگاری با دکوراسیون ها مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست