عوامل موثر بر قیمت دیوار شیشه ای

قیمت دیوار شیشه ای به فاکتورهای بسیار متعددی مانند سایز و اندازه، جنس و متریال به کار رفته، سبک و مدل و ضخامت بستگی دارد. یکی از فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت دیوار شیشه ای مدل و جنس دیوار است که اگر ساده یا رنگی باشد با ضخامت ‌های مختلف از آن وجود دارد. معمولا قیمت دیوار شیشه ای اگر ضخامت بیشتری داشته باشد، قیمت بالاتری نیز دارد. مدل‌های مختلفی از دیوار شیشه رنگی وجود دارد که هر کدام دارای کاربردها و مزایای خاص خود هستند.

عوامل موثر بر قیمت دیوار شیشه ای

عوامل موثر بر قیمت دیوار شیشه ای

دیوار شیشه ای یا پارتیشن شیشه ای به دیواری گفته می‌شود که از جنس شیشه ساخته می‌شود، به طور کلی ممکن است دیوار با مصالح مختلفی از قبیل سیمان و آجر یا بلوک سیمانی و یا پنل گچی و یا مصالح دیگر و متریالهای پیش ساخته طراحی و اجرا شوند، هرکدام از این دیوارها قیمت خاص خود را دارد و مربوط به مکان و یا کاربرد خاصی نیز می‌باشد، دیوار شیشه ای دوجداره یکی از این نمونه دیوارهاست که در فضاهایی که نیاز به پارتیشن بندی و عبور نور می‌باشد کاربرد دارد.

 

قیمت دیوار شیشه ای دوجداره

قیمت پارتیشن شیشه ای دوجداره براساس طرح و رنگ شیشه های به کار رفته در آن متفاوت است، دیوار شیشه ای دوجداره را می‌توان در رنگ های دیوار شیشه ای دوجداره سفید شفاف، دیوار شیشه ای دوجداره قرمز، دیوار شیشه ای دو جداره آبی ، دیوار شیشه ای دوجداره زرد، دیوار شیشه ای دوجداره نارنجی، دیوار شیشه ای دو جداره سبز، دیوار شیشه ای دوجداره بنفش، دیوار شیشه ای دوجداره طلایی، فیروزه ای و قهوه ای یا برنز و دیوار شیشه ای دوجداره دودی و ترکیبی از همه این رنگها و یا رنگ های دیگر طراحی و اجرا نمود.

قیمت دیوار شیشه‌ای دوجداره

دیوار شیشه ای دوجداره

ارزانترین قیمت دیوار شیشه ای دوجداره مربوط به دیوار شیشه ای شفاف یا بیرنگ است که هم نور را به خوبی از خود عبور می‌دهد و هم نقش یک جداکننده شیشه ای یا پارتیشن شیشه ای را به خوبی ایفا می‌نماید در واقع می‌توان گفت که ارزان ترین پارتیشن شیشه ای همان دیور شیشه ای سفید شفاف است.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت دیوار شیشه‌ای دوجداره

قیمت پارتیشن شیشه ای دوجداره را بر اساس طرح و رنگ بندی آن محاسبه می‌نمایند، همچنین قیمت پارتیشن شیشه ای بر اساس نوع اجرا و مکان اجرای پارتیشن نیز متفاوت است، گاهی برای اجرای پارتیشن شیشه ای نیاز به آهن کشی می‌باشد و باید زیرسازی کار با آهن کشی و جوشکاری انجام شود، برای مثال وقتی طول پارتیشن شیشه ای و یا ارتفاع آن از یک حدی بیشتر می‌شود در آن صورت باید برای استحکام دیوار شیشه ای از آهن کشی استفاده شود، در آن صورت بسته به نوع کار و میزان آهن و آهنگری قیمت دیوار شیشه ای محاسبه و اعلام می‌گردد.

قیمت دیوار شیشه ای دوجداره

دیوار شیشه ای دوجداره

گاهی نیز ممکن است در وسط دیوار شیشه ای نیاز به یک سری کارهای اضافه وجود داشته باشد مانند اینکه در وسط دیوار شیشه ای یک درب برای ورود و خروج نیاز داشته باشیم، که چهارچوب درب را با پروفیل طراحی و اجرا می‌نماییم و سپس اطراف درب را با دیوار شیشه ای می‌پوشانیم.

 

خصوصیات و قیمت دیوار شیشه ای

رنگی دیوار شیشه ای رنگی خصوصیات منحصر بفردی نیز دارد که در دیوارهای دیگر وجود ندارد و یا این مزایا کمتر وجود دارد، برای مثال سرعت در اجرای دیوار شیشه ای می‌باشد، دیوار شیشه ای دوجداره با سرعتی بسیار بالا قابل اجراست، این دیوار با مصالح و ملات مخصوص دیوار شیشه ای اجرا می‌شود و می‌توان آن را در هر کجا اجرا نمود، برای مثال از این دیوار شیشه ای به عنوان یک جداکننده دکوراتیو در ادارات و منازل مسکونی مینوان استفاده نمود.

پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن شیشه ای

در فضاهای مجلل مانند هتل ها و اقامتگاه های گردشگری و توریستی نیز این دیوار شیشه ای کاربرد فراوانی دارد، در فضای مشترک بین دو پاسیوی آپارتمان ها نیز می‌توان از این دیوار شیشه ای به خوبی استفاده نمود، یکی دیگر از کاربردهای دیوار شیشه ای دوجداره، استفاده از آن به عنوان جداکننده بین اتاق پذیرایی و اتاق خواب می‌باشد از دیگر کاربردهای این دیوار شیشه ای نیز می‌توان به استفاده از آن در مطب ها و کلینیک های پزشکی و دندان پزشکی به عنوان دیوار جداکننده یا پارتیشن اشاره نمود.

پارتیشن

پارتیشن شیشه ای

از دیگر کاربردهای این دیوار شیشه ای با قیمت مناسب، می توان به استفاده از آن در نمای ساختمان ها و یا دیوار جداکننده در استخر و سونا و جکوزی و یا سالن های پذیرایی و رستوران ها اشاره نمود، این دیوار شیشه ای را در رستوران ها و سالن های پذیرایی که مخصوص برپایی جشن و مناسبت های ویژه می‌باشد، بسیار استفاده می‌نمایند که هم باعث ایجاد زرق و برق و زیبایی در سالن می‌شود و هم کاربرد یک دیوار را دارد و برای جداسازی و تفکیک فضای داخل سالن از آن استفاده می‌شود.

 

عوامل کلیدی در تعیین نرخ پارتیشن شیشه‎‎ ‎ای

متراژ شیشه از موارد مهم و اساسی، در تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای می‌باشد که نوع شیشه و یراق آلات در رتبه دوم و سوم تعیین قیمت قرار می‌گیرند.
یراق آلات مورد استفاده یکی از مهمترین عوامل در تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای می باشند. یراق آلات پارتیشن شیشه ای همانند سایر یراق آلات در دو نوع ایرانی و وارداتی و با کیفیت و قیمت متفاوت عرضه می‌گردند.

عوامل مهم بر قیمت

عوامل مهم بر قیمت پارتیشن شیشه ای

از عوامل دیگر در تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای می توان به فریم دار یا فریم لس بودن پارتیشن شیشه ای اشاره نمود. قیمت ها برحسب متراژ کار متغیر بوده و پس از بازدید کارشناس از محل پروژه و ترسیم نقشه، قیمت پارتیشن شیشه ای، محاسبه می‌گردد. طرح های زیبای سندبلاست علاوه بر زیبایی و ایجاد تنوع می‌تواند دربرگیرنده لوگو و یا نماد تجاری شما نیز باشد، که البته بسته به میزان و نوع سندبلاست مورد نظر شما، قیمت پارتیشن شما افزایش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست