نقش شیشه های بین کابینتی رنگی در آشپزخانه های تیره

استفاده از دکوراسیون تیره همیشه طرفداران خود را دارد. اما علاوه بر زیبایی تم تیره و مزیتی که دارد از جمله چرکین دیده نشدن آشپزخانه می توان گفت ممکن است تم تیره فضا را یکنواخت و دلگیر نشان دهد و حس سرزنده بودن و داشتن انرژی برای آشپزی را از بین ببرد. در این صورت باید بگوییم نیازی نیست که کابینت های تیره خود را عوض کنیددر ادامه سایت لاکوبل نکات طراحی داخلی آشپزخانه با تم رنگی تیره را مشاهده خواهید کرد و خواهیم گفت که شیشه های بین کابینتی رنگی چگونه میتواند تضاد و زیبایی را به آشپزخانه تیره شما بدهد.

شیشه براق سفید

شیشه براق سفید

شما می توانید بااستفاده از شیشه های بین کابینتی رنگی باعث تغییر در کوراسیون آشپزخانه خود شوید و با استفاده از رنگ های شاد و متضاد دکوری زیبا و کاملا آرامش بخش و زیبایی به آشپزخانه تیره خود ببخشید.

شیشه های بین کابینتی رنگی در آشپزخانه تیره

شیشه های بین کابینتی رنگی در آشپزخانه تیره

انتخاب طرح شیشه های بین کابینتی با سلیقه ی شما صورت می گیرد. اولین تصمیم این است که چه نوع بین کابینتی را از لحاظ جنس و ساختار نیاز دارید. برای تصمیم گیری ابتدا باید انواع آن را به خوبی بشناسید. دوم اینکه چه نوع رنگی مطابق فضای آشپزخانه ی شما مناسب است. ما در ادامه این مطلب به بررسی جزئیات این دو مورد می پردازیم.

شیشه های بین کابینتی رنگی در آشپزخانه تیره

شیشه های بین کابینتی رنگی در آشپزخانه تیره

در میان طرح های شیشه های بین کابینتی تنوع زیادی از نظر رنگ، طرح و استایل وجود دارد که در زیر به طور خلاصه چند مورد رامورد بررسی قرار می دهیم.

شیشه های آجری

استفاده از شیشه های آجری مانند و چیدمان و نصب آنها به صورت آجری می باشد و از جمله محصولات پرکاربرد و جذاب برای دکوراسيون داخلی محسوب می گردند. جنس این نوع شیشه ها از آینه می باشد و باعث شکیل بودن آشپزخانه شما می شود و در رنگ های طلایی ، نقره ای و… وجود دارند.

شیشه های بین کابینتی بصورت آجری

نمونه شیشه های بین کابینتی بصورت آجری

می توانید از این نوع شیشه های بین کابینتی در آشپزخانه های  با رنگ تیره نیزط استفاده کنید و باعث زیبایی آشپزخانه خود شوید. نمونه دیگری از بین کابینتی ها کاشی شیشه ای (تایل شیشه ای) است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

 

تايل های شیشه ای

تايل های شیشه ای که به کاشی کریستال نیز معروف هستند بخاطر تنوع رنگ و اندازه طرفداران خود را دارد. به دلیل تنوع بالای ابعاد و رنگ ها، کاشی کریستال قابلیت استفاده در اکثر فضاهای داخلی را دارد.  کاشی های شیشه ای به سادگی قابل شستشو بوده و به دلیل پخت با رنگ های کوره ای دچارتغییر رنگ نمی شود. کاربری وسیع این کاشی ها موجب شده که خرید کاشی شیشه ای با استقبال زیادی روبرو شود.

تایل شیشه ای

تایل شیشه ای

کاشی کریستال یا کاشی شیشه ای در ابعاد و رنگ های متنوع تولید می شوند. همانگونه که ذکر شد تايل شیشه ای از جمله محصولات پرکاربرد و جذاب برای استفاده در دکوراسيون داخلی می باشد. با استفاده از تایل های شیشه ای به آسانی می توان فضای آشپزخانه را به طور کلی تغییر داد و نمای متفاوتی و دلبازی را در آشپزخانه ایجاد نمود. نصب این محصول در فضای بین کابینتی آشپزخانه، بر روی کلیه سطوح صاف مانند دیوار، ستون ها، صفحات رو میزی، پشت سینک آشپزخانه، پشت اجاق گاز، کلیه سطوح گچ کاری شده، سطوح بتنی، دیوار حمام و سرویس بهداشتی، فضای داخل سونا بخار و دیوارهای استخر امکان پذیر است.

 

کاشی های سرامیکی در ترکیب با شیشه

این کاشی ها از جنس سرامیک می باشد و مثل اکثر کاشی هاست اما تفاوت اینها در لایه ای از شیشه است که بر روی آن قرار گرفته شیشه این قابلیت را دارد که نور را بیشتر منعکس کند و همین طور کمی شفاف تر و درخشنده تر و جذاب تر از یک کاشی معمولی می باشد همچنین بعد ترکیبی از شیشه به صورت تزیینی روی آن کار شده و بعد لایه نهایی رنگ نقاشی و در انتها هم داخل کوره برای خشک شدن می روند، یک نمونه عالی از کاشی ها برای آشپزخانه هاست. همچنین موجب بزرگ تر شده فضای آشپزخانه نیز می شود.

کاشی های سرامیکی در ترکیب با شیشه

کاشی های سرامیکی در ترکیب با شیشه

سایز انتخابی کاشی ها براساس فضای خالی بین کابینت های شما تعیین می شود و مقدار و ابعاد آن قابل تغییر است. این نوع از کاشی ها به راحتی قابل شست و شو می باشد و فاقد هرگونه آلیاژ و یا حساسیت هستند.

 

شیشه های بین کابینتی رنگی براق

شیشه های رنگی براق لاکوبل در واقع محصولی نوین، مدرن و دکوراتیو است. استفاده از این محصول در بین کابینت های آشپزخانه با تم تیره میتواند جذاب و شادی آور باشد. شیشه لاکوبل دو قابلیت سکوریت افزایش مقاومت 11 برابری شیشه در برابر ضربه و حرارت و لمینت فرآیند دولایه کردن شیشه به منظور افزایش ضربه پذیری که شیشه به صورت نشکن می‌شود باهم ارائه می‌دهد.

استفاده از شیشه رنگی قرمز

استفاده از شیشه رنگی قرمز

از نکات دیگر استفاده از شیشه‌های رنگی مانند لاکوبل این است که، همگی قابلیت سوراخکاری و جاسازی دارند. لازم به ذکر است که امکان جاسازی کلید، پریز، سوراخهای یراق و غیره در شیشه های رنگی وجود دارد.

 

شیشه های بین کابینتی رنگی مات

شیشه‌های رنگی مات هم تمامی خصوصیات شیشه‌های رنگی براق را از قبیل سکوریت، لمینت، جاسازی و … دارا هستند. تفاوت اصلی شیشه رنگی مات یا متلوکس با شیشه رنگی لاکوبل، نمای ظاهری و شکل بیرون آنها است.

شیشه مات

شیشه مات

شیشه های رنگی مات (متلوکس یا ساتینا رنگی) به دلیل انجام فرآیند اسیدکاری نرم روی شیشه چاله‌های ریز میکروسکوپی روی شیشه ایجاد می‌شود که تا وقتی روی شیشه دست می‌کشید سطحی مخملی روی شیشه احساس می‌کنید. از این دسته شیشه رنگی کمتر در فضای بین کابینت یا صفحه کابینت استفاده می‌گردد زیرا بدلیل دارا بودن سطح غیر صیقلی زودتر چربی و گردوغبار را به خود می‌گیرد.

استفاده از شیشه های رنگی زرد

استفاده از شیشه های رنگی زرد

 نمونه دیگر از شیشه رنگی مات (متلوکس)  با رنگ روشن زرد در آشپزخانه  با کابینت هایتیره تضاد و زیبایی ایجاد کرده است، استفاده اصلی از این دست شیشه در مراکز تجاری، اداری بعنوان دیوارپوش دکوراتیو می باشد.

 

انواع شیشه های رنگی بین کابینتی بر اساس ضخامت

1-ضخامت 4 میل: شیشه رنگی با ضخامت 4 میلی متر کاربردهای مختلفی از  جمله نمای درب کابینت، نمای درب کمد دیواری، رومیزی‌های کوچک و غیره دارد.

2- ضخامت 5 و 6 میل: شیشه های رنگی با ضخامت 5 و 6 میلی متر  اغلب با کاربری پوشش فضای دیواره بین کابینت، بعنوان دیوار پوش دکوراتیو، تخته وایت برد شیشه ای، رومیزی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیشه‌ها بیشترین مصرف را در حیطه دکوراسیون داخلی دارند.

استفاده از رنگ زیبا در آشپزخانه تیره

استفاده ازشیشه رنگی روشن زیبا در آشپزخانه تیره

3- ضخامت 10 میل: بیشترین کاربرد این سایز و موارد مشابه دیگر آن از قبیل شیشه رنگی‌های 8 و 12 میل بعنوان صفحه کابینت، رومیزی، نمای ساختمان و غیره است.

4-ضخامت 16 و 20 میل:  اصلی ترین کاربرد شیشه رنگی ضخیم بعنوان صفحه کابینت، صفحه‌ی بار شیشه‌ای، اوپن آشپزخانه، رومیزی های بزرگ از قبیل میز کنفرانس، میزهای دکوری و فضای باز است.

شیشه های بین کابینتی رنگی تنوع بسیار بالایی دارند. بعضی از رنگها بر پایه آب، برخی دیگر رنگهای جوهری و حتی دسته‌ای دیگر رنگهای سرامیکی هستند که بوسیله ماشین آلات اتوماتیک پاچش شیشه یا بصورت دستی با پیستوله انجام می پذیرد.

شیشه های بین کابینتی رنگی تنوع بسیار بالایی دارند

شیشه های بین کابینتی رنگی تنوع بسیار بالایی دارند

هر کدام از انواع رنگهای مورد استفاده دارای محاسن و معایبی می باشند که بسته به محیطی که شیشه در آن نصب می گردد، استفاده می شوند و این بستگی به دکوراسیون آشپزخانه شما دارد که چه تمی میخواهید داشته باشد. از جمله رنگهای با کیفیت بر پایه آب می توان به رنگ ایکا ایساتیس، ساباف ترکیه، گنج ترکیه، جوتن نروژ و … اشاره کرد.

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست