شیشه بین کابینتی چیست؟

شیشه بین کابینتی نوعی شیشه تزئینی و مقاوم در برابر گرما و حرارت است که می‌تواند زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی و دیوارهای آشپرخانه شما ببخشد. این نوع شیشه می‌تواند جایگزین مناسبی برای کاشی و سرامیک در آشپزخانه‌ها باشد و زیبایی آن را چندین برابر کند. در طراحی مدرن امروزی، استفاده از شیشه های رنگی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه بسیار رایج است. چرا که شیشه های رنگی در دکوراسیون آشپزخانه، فضای زیبا و جشم نوازی ایجاد کرده و می‌تواند اثر بسیار مثبتی بر روحیه افراد بگذارد. شیشه بین کابینتی، می‌توانند جایگزین مناسبی برای کاشی و سرامیک بوده و به همین دلیل در ضخامت‌های گوناگون و مختلفی تولید می‌گردند و یکی از عوامل موثر بر قیمت شیشه بین کابینتی است.

شیشه بین کابینتی چیست؟

شیشه بین کابینتی چیست؟

به طورکلی این شیشه‌ها با ضخامت 6 میلیمتر و با عرض 60 سانتی‌متر ساخته می‌شوند. البته از این نوع شیشه‌های رنگی به عنوان رو یه کابینت و کانتر نیز می‌توان استفاده کرد. ضخامت شیشه های روی کابینت معمولاً 10 یا 16 میلی‌متر است. روی این شیشه ها نیز می‌توان سینک را نصب کرده و دکوراسیون متفاوتی را ایجاد نمود.

 

عوامل موثر بر قیمت شیشه بین کابینتی

شیشه بین کابینتی قیمت مناسب تری نسبت به سایر متریال‌هایی که برای بین کابینت‌ها استفاده می‌شود دارند. بنابراین جزو بهترین گزینه‌ها برای زیباتر کردن فضای آشپزخانه شما می‌باشد. قیمت شیشه های بین کابینتی به متراژ و نوع سفارش بستگی دارد. در واقع ضخامت شیشه ای که سفارش می‌دهید، ابعاد آن، نوع شیشه رنگی و یا نوع شیشه استفاده شده در شیشه رنگی شما عواملی هستند که در قیمت شیشه بین کابینتی تاثیر دارند.

 

نوع و کیفیت شیشه بین کابینتی

یکی از نکات مهم دیگری که در قیمت گذاری شیشه‌های رنگی تاثیر زیادی دارد دقت به کیفیت و نوع شیشه رنگی است. این دو تا با هم رابطه ای مستقیم دارند. به طوری که هر چه کیفیت و مرغوبیت شیشه بالاتر برود. بر قیمت آن نیز تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.

نوع و کیفیت شیشه بین کابینتی

نوع و کیفیت شیشه بین کابینتی

تاثیر نوع و کیفیت شیشه بین کابینتی از سایر عوامل بیشتر است، به طوری که قیمت یک شیشه رنگی با کیفیت با ابعاد متوسط از قیمت یک شیشه رنگی بی کیفیت ولی در ابعاد بزرگ بیشتر می‌باشد.

 

ابعاد

ابعاد شیشه های بین کابینتی در نحوه قیمت گذاری آن‌ها تاثیر زیادی دارند، زیرا هرچه متراژ کار بیشتر باشد. قیمت شیشه‌های رنگی نیز بیشتر می‌شود. بنابراین سعی کنید در هنگام خرید، شیشه ای متناسب با محیط مورد نظر انتخاب نمایید. چرا که اگر ابعاد شیشه با محیط متناسب نباشد برای شما استفاده ای نحواهد داشت. بنابراین هر چقدر سطح مورد نظر شما برای قرار دادن شیشه بین کابینتی بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

 

طرحدار و یا ساده بودن

از نکات تاثیرگذار دیگر طرحدار و یا ساده بودن شیشه ها یسن کابینتی است. بسیاری از افراد دوست دارند که از شیشه های ساده و کلاسیک در محیط آشپزخانه خود استفاده کنند، از طرفی دیگر، افراد دیگری هستند که تلاش می‌کنند با استفاده از طرح‌های مناسب به فضا عمق و جذابیت ببخشند. به همین دلیل تولید کنندگان انواع شیشه بین کابینتی تلاش کردند با تولید انواع شیشه های طرح دار پاسخگوی این بخش از نیازهای جامعه باشند.

طرحدار و یا ساده بودن شیشه بک اسپلش

طرحدار و یا ساده بودن شیشه بک اسپلش

این شیشه ها در انواع طرح‌های مختلف تولید می‌شوند. یکی از ویژگی‌های شیشه های بین کابینتی این است که آن‌ها ضد خش هستند. بنابراین طرح نیز در قیمت تاثیر دارد.

 

ضخامت شیشه بین کابینتی

هر چه ضخامت شیشه رنگی بیشتر باشد بر قیمت آن می‌افزاید. البته این گزینه به مدل شیشه رنگی نیز بستگی دارد. در کل در مکان‌های شلوغ یا نما‌های بیرونی ساختمان‌ها از شیشه‌هایی با ضخامت‌های بالا استفاده می‌کنند. ضخامت ۴ میل که رنگی برای نمای درهای کابینت، نمای درهای کمد دیواری رومیزی‌های کوچک و …استفاده می‌شود. ضخامت ۵ و ۶ میلی‌متر که به عنوان پوشش فضای دیواره بین کابینت، دیوارپوش دکوراتیو، رومیزی و تخته وایت برد شیشه ای استفاده می‌شود. ازاین نوع شیشه ها بیشتر به عنوان دکوراسیون داخلی می‌توان استفاده کرد.

سایز و شیشه های رنگی با ضخامت ۸ و ۱۰ میلی‌متر بیشتر برای کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضخامت ۱۶ و ۲۰ میلی‌متر چون ضخامت بالایی دارند پس هزینه‌های بالاتری نیز دارند. استفاده از این سایز شیشه های رنگی کمتر است. از آن‌ها به عنوان رومیزی‌های بزرگ مانند میز کنفرانس، میزهای دکوری، اوپن آشپزخانه، صفحه کابینت استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست