آینه کاری مدرن

آینه و آینه کاری در معماری اصیل ایرانی جایگاه ویژه ای داشته است و در آثار تاریخی قدیمی کاملاً مشخص می‌باشد. استفاده درست و بجا از آینه کاری و شیشه در دکوراسیون منزل، زیبائی محیط را بیشتر کرده و فضا را بزرگتر و جذاب تر نشان خواهد داد. امروزه استفاده از آینه کاری مدرن در دکوراسیون داخلی افزایش زیادی پیدا کرده است و هرفردی که طالب زیبایی و جذابیت منزل خود است از این آینه‌ها استفاده می‌کند. اجرای آینه کاری نوعی از تزیین ساختمان است که با استفاده از چسباندن قطعات مختلف آینه که اشکال مختلفی نیز می‌تواند داشته باشد، اجرا می‌شود.

آینه کاری مدرن

آینه کاری مدرن

در زمان‌های گذشته آینه کاری به عنوان یک تزیین سنتی با تزیین کلاسیک در طراحی داخلی یا معماری به شمار می‌رفت، اما امروزه آینه کارها در این کار خلافیت خود را به کار گرفته‌اند تا آینه کاری جای خود را در طراحی داخلی سبک مدرن نیز باز کند. آینه‌ کاری مدرن یعنی استفاده از آینه ‌ها با طرح‌های هنری و زیبا که باعث زیبا شدن منزل می‌شود. با نصب آینه های دکوراتیو مدرن، ارزش معماری خانه شما بالا رفته و دکوراسیون خانه زیباتر به نمایش در می‌آید. آینه‌ های دکوراتیو مدرن را می‌توان روی یک دیوار خاص و به جای تابلو نصب نمود. استفاده از این نوع آینه ‌ها با طرح‌های مختلف، می‌تواند بازتاب نور را چندین برابر کند.

 

آینه کاری مدرن در دکوراسیون داخلی ساختمان

آینه کاری مدرن در دکوراسیون داخلی ساختمان به سلیقه و موقغیت جغرافیایی شما بستگی دارد و می‌توانید در قسمت‌های مختلف خانه خود انجام دهید. قبل از سفارش این آینه‌ ها لازم است که با کارشناسان در این باره صحلت نمایید چرا که این مسئله نیازمند بررسی شرایط آب و هوایی شهر شما است، شرایط آب و هوایی شهر و منطقه شما می‌تواند بر دوام و زیبایی آینه کاری برای دکوراسیون داخلی شما تاثیر داشته باشد.

 

آینه کاری مدرن در چه مکان هایی استفاده می شود؟

استفاده از آینه های مدرن برای قسمت‌های مختلف محیط خانه مانند اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی، اطراف تلویزیون، اتاق خواب، راهرو، ورودی منزل، اطراف میز نهارخوری، از آن به‌عنوان پارتیشن نیز می‌توان استفاده نمود. دراین قسمت از سایت لاکوبل استفاده ازآینه ها درهر مکانرا برای شما توضیح خواهیم داد.

 

استفاده از آینه به عنوان پارتیشن

جداکننده های فضای داخلی از قدیم الایام در شرکت ها و اداره ها وجود داشت که امروزه در طراحی دکوراسیون افراد جداکننده های فضای داخلی را با نام پارتیشن می‌شناسند. پارتیشن متریالی است که فضا را تقسیم می‌کند و یا وظیفه جدا کردن به بخش‌های مختلف مانند تقسیم فضای اداری به فضاهای مختلف کاری را دارد.

استفاده از آینه به عنوان پارتیشن

استفاده از آینه به عنوان پارتیشن

ظرافت و نوع طرحی که برای آینه کاری پارتیشن استفاده می‌شود زیبایی بی نظیری را به دکوراسیون داخلی شما خواهد داد. خصوصا این که پارتیشن آینه ای دارای ظاهری بسیار زیبا و لاکچری می‌باشد. است. شما با استفاده از آینه کاری برای جدا کردن فضاهای داخلی منرل یا محل کار خود، خانه یا شرکت خود را شیک‌تر کنید.

 

آینه کاری مدرن در سالن پذیرایی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های منزل که شما در آن اوقات زیادی را در کنار خانواده، دوستان و یا به تنهایی سپری می‌کنید، سالن پذیرایی می‌باشد. برای این قسمت از خانه خود شما می‌توانید از آینه کاری استفاده نمایید. این ایده را می‌توانید برای سقف سالن پذیرایی نیز استفاده کنید.

آینه کاری مدرن در سالن پذیرایی

آینه کاری مدرن در سالن پذیرایی

این نکته را در نظر داشته باشید نور و روشنایی که به وسیله این آینه ها به وجود می‌آید زیبایی اتاق نشیمن شما رو چند برابر خواهد کرد. این آینه ها علاوه برا زیبایی اثرات مثبتی را بر روی سلامت و نشاط تمامی اعضای خانواده‌ دارد.

 

آینه کاری مدرن در اتاق خواب

آینه های مدرن داخلی یک وسیله عالی برای بازی با فضاهای داخلی هستند. آینه‌ کاری سقف اتاق خواب میدان دید را وسعت می‌دهد، فضای اتاق را روشن‌تر می‌کند و فضای مرموز و جذابی ایجاد می‌کند.

آینه کاری مدرن در اتاق خواب

آینه کاری مدرن در اتاق خواب

آینه‌کاری سقف اتاق خواب مخصوصا برای اتاق‌هایی با سقف کوتاه یا مساحت کم باعث می‌شود که سقف اتاق بلندتر به نظر برسد و همچنین فضای داخل اتاق بزرگ‌تر دیده شود. برای آینه‌کاری سقف اتاق می‌توان از طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی استفاده کرد و بدین صورت زیبایی اتاق را دو چندان کرد.

 

استفاده از آینه در راهرو

آینه کاری دیوار راهرو بسیار مهم است زیرا همیشه راهروها جزو فضاهای فراموش شده خانه محسوب می‌شوند و خیلی کم تر از سایر فضاها به آن ها توجه می‌شود. با آینه کاری مدرن راهرو می‌تواند به یکی از زیباترین و خلاقانه ترین فضاهای شما تبدیل شده و حتی در زمان کمبود جا استفاده های کاربردی‌تری از آن داشته باشید.

استفاده از آینه در راهرو

استفاده از آینه در راهرو

دقت داشته باشید که انتخاب خوب می‌تواند جذابیت راهرو منزل شما را دوچندان کند.

 

استفاده ازآینه در اطراف میز نهار خوری

استفاده از این ایده برای زیباتر کردن فضای اطراف میز ناهارخوری، با رعایت کردن جزئیات متعدد همراه است. یکی از این جزئیات، طرحی است که شما برای آن انتخاب می‌کنید. ازنظر روانشناسی و همچنین اصول و مبناهای مختلف طراحی داخلی ساختمان، طرح انتخابی شما نباید عجیب‌وغریب باشد که سبب پرت شدن حواس شما به هنگام غذا خوردن شود. در عوض، انتخاب طرح ساده می‌تواند در این منطقه از منزل بسیار چشمگیر باشد.

استفاده ازآینه در اطراف میز نهار خوری

استفاده ازآینه در اطراف میز نهار خوری

استفاده از قطعات شکسته ی آینه دکوراتیو راهکاری مفید و باصرفه ی اقتصادی جهت زیباسازی محیط است. آینه کاری تصاویر متفاوتی از محیط را از جهات مختلف نشان میدهد. به همین جهت در انتخاب محل نصب آینه ها باید دقت کافی به عمل آید. استفاده از آینه کاری در اطراف میز ناهارخوری موجب میشود فضای محیط کاملا لاکچری و لوکس و مجلل بنظر برسد. و طبعا موجب ایجاد فضایی جذاب می‌شود.

 

آینه کاری مدرن در اطراف تلویزیون

استفاده از این ایده برای محیطی که تلویزیون در آنجا قرار گرفته شده است، می‌تواند جلوه شیکی را به محیط خانه شما ببخشد. آینه کاری پشت تلویزیون جهت تزئین دکوراسیون داخلی انجام می‌شود و به همین دلیل بهتر است که از آینه های رنگی برای اجرای آینه کاری استفاده نمایید. انتخاب رنگ آینه باید با توجه به رنگ های موجود در فضای داخلی محیط انتخاب شود.

آینه کاری مدرن در اطراف تلویزیون

آینه کاری مدرن در اطراف تلویزیون

شاید برای شما جالب باشد که بدانید که آینه کاری اطراف تلویزیون برای اولین بار در کشور ایتالیا و در نمایندگی کارخانه ی مازراتی اجرا شد. دقت داشته باشید که این طرح باید با میز تلویزیون شما، مبلمان مورد استفاده در محیط، گلدان و سایز اجزای اتاق نشیمن هماهنگی داشته باشد تا اثرات آن بر فضای خانه شما چند برابر شود.

 

آینه در آشپزخانه

آشپزخانه محیطی است که به تنهایی می‌تواند در روحیه اعضای خانواده خصوصاً خانم ها، تاثیرگذار است. دکوراسیون و فضاسازی مناسب آشپزخانه، می‌تواند شادابی و طراوت را در خانه جاری کند.

آینه در آشپزخانه

آینه در آشپزخانه

استفاده از شیشه و آینه کاری نور را در محیط منعکس کرده و زیبایی آشپزخانه شما را بیشتر می‌کند.

 

استفاده از آینه کاری در حمام و سرویس بهداشتی

آینه‌ها، چه بزرگ و چه کوچک، بخش مهمی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام هستند. نصب آینه کاری دکوراتیو مدرن بزرگ در حمام ها و سرویس بهداشتی های کوچک باعث می‌شود نور زیادی در محل گسترش پیدا کند و محیط را دلباز تر نشان دهد. از سویی دیگر، آینه بزرگ باعث قرینه شدن محیط حمام و دستشویی و بزرگ‌تر جلوه کردن فضای آن نیز می‌شود.

استفاده از آینه کاری در حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از آینه کاری در حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از آینه‌های بدون قاب و قاب دار در حمام و دستشویی متناسب با سلیقه افراد است، اما آینه های بدون قاب راحت‌تر با محیط هماهنگ می‌شوند و هارمونی فضا را به خوبی برقرار می‌کنند. وجود آینه باعث می‌شود کاشی‌ها و دیواره‌های سرویس بهداشتی زیباتر به نظر برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست