نرده های شیشه ای

نرده های شیشه ای به عنوان یک محافظ شیشه ای و شفاف در ساختمان سازی های مدرن امروزی جایگزین نرده های چوبی و فلزی شده اند. نرده های شیشه ای به دلیل داشتن توانایی در ایجاد توهم نوری در محیط داخلی و خارجی به طور قطع در اکثر خانه ها و ساختمان های مدرن اجرا می‌شود.

نرده‌های شیشه‌ای

 

این نرده ها برخلاف طوری که به نظر می‌رسد بسیار دارای ایمنی می‌باشند.

 

انواع نرده های شیشه‌ای

نرده شیشه ای کامپوننت فکی رو کار، نرده شیشه ای کامپوننت فکی دفنی، نرده شیشه ای فیکس پوینت، نرده شیشه ای اسپیگوت

 

نرده های شیشه‌ای کامپوننت روکار

نرده هایی که با پروفیل های اختصاصی مربوطه به صورت فکی اجرا می‌گردد ودارای کاور الومینیومی می‌باشد واز بالا توسط یک دستک الومینیومی مهار می‌شود وقابلیت انادایز پروفیل در تمامی رنگ‌های عرضه می‌شوند.

نرده های شیشه‌ای مدرن

نرده های شیشه ای مدرن

در مدل هندریل کامپوننت آلومینیومی روکار نیاز به سوراخ کاری ندارد و بیشتر از لمینت دو لایه استفاده می‌گردد. که شیشه های لمینت داخل فک الومینیومی با کوه الومینیومی مهار و محکم می‌گردد.

 

هندریل شیشه ای

نرده شیشه ای را میتوان با دیتیل های مختلف استفاده کرد از نظر اصول مهندسی نرده شیشه ای باید به صورت لمینت اجرا شود که می‌توان در ضخامت های مختلف دست به ترکیب آن زد.

 

مزایای نرده های شیشه ای

در ادامه در سایت لاکوبل تعدادی از مزایای استفاده از نرده های شیشه ای را آورده ایم:

 

نرده های شیشه‌ای دارای نمای شفاف

این سیستم به شما نمایی شفاف بدون اینکه مانعی در دید شما باشد ارائه می‌دهد. نگهداری آسان نرده ها با یک دستمال به راحتی تمیز می‌شوند!

نرده شیشه‌ای

نرده شیشه ای

برخلاف سیستم‌های نرده چوبی که هر سال نیاز به رنگ زنی و تعمیر دارد این مشکل برای این سیستم وجود ندارد. در اماکن تجاری اداری تمیز کردن اجزای مختلف ساختمان به دلیل جنس‌های مصالح ساختمانی سختی‌های فراوانی دارد اما نرده شیشه ای به دلیل جنس شیشه به کار رفته در آن به سرعت و به راحتی تمیز می‌شود. در مدت عمر این نرده ها هزینه نگهداری از آن‌ها تقریبا صفر می‌باشد.

 

امنیت نرده های شیشه‌ای دارای نمای شفاف

با استفاده از این سیستم چه در بیرون در اطراف یک بالکن یا در فضای داخل به عنوان حفاظ یک راه پله، نگرانی از جهت افتادن افراد وجود ندارد و نگرانی از حوزه امنیت وجود ندارد. نرده ها از شیشه های سکوریت و لمینیت محکم و مقاوم ساخته شده‌اند و نگرانی جهت شکسته شدن شیشه و خراب شدن وجود ندارد. در اکثر نرده‌ها و حفاظ‌های موجود وجود قید‌های افقی امکان بالا رفتن کودکان و خطر سقوط را ایجاد می‌کنند و به همین دلیل در ضوابط آتش‌نشانی قوانین جدید ایمنی ساختمان اجرای هر نوع نرده با قید‌های افقی ممنوع شده است. در حالی که در این نرده‌ها امکان بالا رفتن و خطر سقوط کودکان از این طریق وجود ندارد که یکی از علل استفاده این محصول در بیشتر فروشگاه ها و مجتمع‌های تجاری و محل‌های پر تردد نیز این خاصیت می‌باشد.

امنیت نرده‌های شیشه‌ای دارای نمای شفاف

امنیت نرده های شیشه‌ای دارای نمای شفاف

طبق ضوابظ آتش نشانی حداقل ارتفاع نرده های شیشه ای برای ساختمان های مسکونی 110 سانتی متر می‌باشد که از روی کف مبنای تراس و در صورت داشتن چان پناه با لبه دیگری که نرده روی آن نصب گردیده است و عرض پاخور بیشتر از 7 سانتی متر دارد مبنا از روی سکو و تراز نصب شده محاسبه می‌گردد.

 

نصب سریع و آسان نرده های شیشه ای

یکی از مزیت این سیستم سرعت نصب آن هاست. با استفاده از گیره ها و پروفیل‌های آلومینیومی مناسب می‌توان این سیستم را در کمتر از دو روز پیاده کرد. در این نرده‌ها تمامی اتصالات به صورت کامل طراحی شده است و هیچ گونه جوشکاری و رنگ و… در محل پروژه و زمان اجرا انجام نمی‌شود.

نصب نرده های شیشه ای

نصب نرده های شیشه ای

کلیه قطعات و پایه‌های نگهدارنده توسط اتصالات پیچ و همره به سازه متصل می‌شوند که باعث افزایش سرعت اجرا و همچنین دقت و تمیزی کار تمام شده می‌گردند.

 

به صرفه بودن آن

هزینه نصب و پیاده سازی این سیستم کاملا به صرفه بوده و با توجه به اینکه این سیستم نیازی به تمیز کردن و تعمیر و رنگ شدن در طی سال‌ها ندارد لذا هزینه تمام شده نرده کاملا اقتصادی می‌باشد. قیمت نرده ها با توجه به نوع قطعات نگهدارنده و ساختار شیشه بسیار متفاوت می‌باشد و از مبلغی در حدود 400 هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان متغیر می‌باشد. شیشه های مورد استفاده در نرده های فریم لس به صورت شیشه نشکن دولایه به همراه لمینیت از نوع طلق های PVB می‌باشد که در صورت وارد آمدن ضربه ای بالاتر از حد توان شیشه و شکست شیشه، شیشه ها فرو نمی‌ریزد و امینیت لازم را فراهم می‌کنند.

 

پذیرفتن انجام نرده های سفارشی

شیشه را به راحتی می‌توان سفارشی کرد و یک عنصر بسیار خلاق می‌باشد. موقع طراحی سیستم نمای خارجی یا داخلی خود می‌توانید از بین انواع مختلف شیشه‌های طرح دار، رنگی، مات و شفاف استفاده کنید.

نرده شیشه‌ای سفارشی

نرده شیشه ای سفارشی

پس لذا با ترکیب رنگ شیشه و همچنین ترکیب سیستم‌های مختلف نرده و پایه‌ها و پروفیل‌های مختلف آن یک سیستم مورد نظر شما به دست می‌آید. همچنین می‌توانید از هندریل با طرح‌های مختلف دایره ای مربعی و مستطیلی با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

 

نرده تمام شیشه با یراق اسپیگات؛ جدیدترین یراق در سیستم نرده های شیشه‎ای

این نوع از نرده های شیشه‌ای با رول بولت قوی با ضخامت 20 میل در کف سوراخ و بولت می‌گردند و با چسپ هاردنر در زمین مهار می‌گردند بعد از مرحله تراز و فیکس کردن یراق شیشه های سکوریت لمینت 8+8میل نصب شده و در صورت لزوم از هندریل بالا جهت هم خط کردن شیشه ها استفاده می‌شود.

نرده تمام شیشه با یراق اسپیگات

نرده تمام شیشه با یراق اسپیگات

در اجرای نرده شیشه ای اسپیگت از یراق فکی فوق براق پرداخت شده استفاده می‌گردد. فاصله بین یراق ها حدودا 50 سانتی متر میباشد ارتفاع مجاز شیشه 120 سانتی متر است که مورد تایید اتش نشانی هم هست. یراق اسپیگوت با بولت 15 سانتی متر با هبلتی در روی زمین با چسپ زودگیر المانی کاشت می‌شود. ضخامت نرده شیشه ای میبایست دو لایه شیشه 8 میل سکوریت لمینت باشد.

 

نرده های شیشه ای با یراق فیکس پوینت

جهت نصب نرده شیشه ای با روش یراق فیکس پوینت از یراق الات استیل استفاده می‌شود. در این روش شیشه های نرده از کنار سیستم پله یا بالکن به سیستم پله اتصال دارند. برای مهار نرده غالبا از دو نقطه روی هم یعنی دو یراق فیکس پوینت استفاده می‌شود. مانند روشی که در تصویر زیر می‌بینید.

نرده‌های شیشه ای با یراق فیکس پوینت

نرده های شیشه ای با یراق فیکس پوینت

برای اجرای یراق از کاشت میلگرد نمره 8 رزوه دار استفاده می‌شود. میلگرد های رزوه دار را به طول 20 سانت برش میزنیم و بعداز سوراخ کاری با هیلتی با چسپ اقدام به کاشت میلگرد می‌کنیم به طوری که 15 سانت از بولت شما در دیوار فرورفته و کاشته شود. سپس یراق روی بولت پیچ می‎شود. در کاشت میلگرد از چسپ مگا پوکسی استفاده می‎شود. در مدل فیکس پوینت شیشه ها سوراخ می‌گردد و بعد از سکوریت کردن شیشه از نطر ماندگاری و دوام مورد تایید می‌باشد.

 

نرده‌های شیشه ‌ای اکسپوز، روکار

به منظور ایجاد حفاظ دورتادور —، پرتگاه، تراس، بالکن، روف گاردن و … از این مدل نرده استفاده می‌گردد. همانطور که از اسم این مدل پیداست بعد از اتمام کف سازی و نصب سنگ، سرامیک و… نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته‌ای که در این روش حائز اهمیت است، تراز بودن و صاف بودن کف نهایی فاینال می‌باشد. در واقع جانپناه شیشه‌ای اکسپوز روی سطح ناصاف و ناتراز نصب نمی‌گردد و حتی اگر نرده نصب شود، شیشه‌ها در یک راستا قرار نمی‌گیرند و مشکلات عدیده‌ای از لحاظ ایستایی و زیبایی کار بوجود می‌آید. متریال مورد استفاده در این سیستم آلومینیوم است. درواقع پروفیل‌های خاص آلومینیوم با دانسیته بالا بصورت اختصاصی تهیه و بروی کف تراز نصب می‌گردد.

نرده‌های شیشه ‌ای اکسپوز

نرده‌های شیشه ‌ای اکسپوز

در واقع بعد از نصب پروفیل‌های آلومینیوم در کف، براکت‌ها و کاورهای پروفیل نمای زیبایی به کار شما می‌دهد که قابلیت باز و بست کردن و امکان ایجاد در طرح و رنگ مختلف را دارا می‌باشند. شیشه‌های به کار رفته در این سیستم از نوع سکوریت، لمینت با ضخامت شانزده تا بیست میلی‌متر هستند. در حقیقت می‌توان از دولایه شیشه هشت میل یا دو لایه شیشه ده میلی‌متری استفاده کرد.

همچنین می‌توانید مطلب شیشه رنگی بین کابینتی در دکوراسیون آشپزخانه را در اینجا مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست