پارتیشن های شیشه ای

امروزه با کاهش فضای داخلی ساختمان‌ها از جمله ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی نیاز به تفکیک فضاهای داخلی بیشتری ننسبت به گذشته هستیم. پارتیشن های شیشه‌ ای با حفظ نور و زیبایی محیط در کنار حفظ حریم خصوصی افراد، محیط کار را به یک فضای آرامش‌بخش، راحت و کارآمد تبدیل می‌کند و باعث افزایش بهره‌وری از کارکرد کارمندان می‌شود. تفکیک محیط بدون از دست دادن ساختار کلی و ماهیت فضا مهمترین عملکردی است که پارتیشن شیشه‌ ای ها دارند. یکی از موثر ترین و زیباترین ایده‌های کاربردی برای جداکننده فضای داخلی ادارات، استفاده از پارتیشن های شیشه ای در ادارات می‌باشد.

با پیشرفت های گوناگون در صنعت شیشه و افزایش مقاومت شیشه های تولیدی، طراحان و معماران از شیشه سکوریت برای جداسازی فضا‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از شیشه سکوریت در پارتیشن ها علاوه بر ایمنی ظاهر زیبایی به فضای ما می‌بخشد.این نوع پارتیشن به نوعی نقش دیوار را در فضای داخلی ایفا می‌کند.

 

مزایای استفاده ازپارتیشن های شیشه ای در ادارات

پارتیشن های شیشه‌ ای به دلیل اینکه لزوما تا سقف اجرا می‌شوند به همین دلیل عایقی برای صدا و استحکام بالاتر پارتیشن هستند. معمولا پارتیشن شیشه ای در ادارات و سالن های کنفرانس استفاده‌ی بیشتری دارند و به دو صورت تک جداره و دو جداره هستند. از مزایای دیگر آن می‌توان به اجرای سریع و انتقال نور و همچنین تعامل نور در سراسر محیط کار اشاره کرد.
برای بالا بردن مقاومت پارتیشن شیشه و استیل می‌بایست از گرید 304 استیل استفاده کرد، چرا که این استیل مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد و به همین منظور این محصول در ظریف ترین حد ممکن تولید شده که بسیار چشم نواز می‌باشد.

پارتیشن شیشه‌ ای به دلیل اینکه لزوما تا سقف اجرا می شوند به همین دلیل عایقی برای صدا و استحکام بالاتر پارتیشن هستند. معمولا پارتیشن شیشه ای در ادارات و سالن های کنفرانس استفاده‌ی بیشتری دارند و به دو صورت تک جداره و دو جداره هستند.

مزایای پارتیشن های شیشه ای

ترکیب استیل و شیشه همیشه زیبا و چشم نواز است و دکوراسیون محیط شما را جذاب می‌سازد.
مهمترین ویژگی پارتیشن شیشه، جدایی فضا در حین درهم آمیزی آن است.
در پارتیشن شیشه با پروفیل آلومینیوم استیل، استیل بکار رفته از کیفیت بالای جهانی برخوردار است و باعث می‌شود تا امنیت بیشتری را احساس کنید.

 

نوع شیشه پارتیشن

در پارتیشن های شیشه ای قابلیت استفاده از انواع شیشه وجود دارد. شیشه سکوریت، شیشه لمینت و شیشه دو جداره از این نوع هستند. در این میان شیشه های سکوریت بیشترین کاربرد و استفاده را دارند. ضخامت شیشه سکوریت مصرفی در پارتیشن ها، ۱۰ میلیمتر می‌باشد. این نوع شیشه به دلیل خواص مقاومت بالا در برابر ضربه، مقاومت در برابر حرارت، شفافیت و… بهترین گزینه برای اجرای پارتیشن های شیشه ای می‌باشند.

نوع شیشه پارتیشن ها

نوع شیشه پارتیشن ها

در طراحی پارتیشن های شیشه ای می‌توان بر روی شیشه سکوریت با استفاده از سندبلاست، استیکر و… طرح های گوناگونی ایجاد کرد. در مواردی که بحث ایمنی محیط اهمیت دارد از شیشه لمینت و در مکان هایی که نیاز به عایق صوتی و انرژی مطرح است، از شیشه دو یا چند جداره استفاده می‌شود.

 

انواع پارتیشن های شیشه ای

این نوع پارتیشن قابلیت اجرا در دو نوع فریم دار و فریم لس را دارا هستند. در پارتیشن های اداری امکان اجرای درب های لولایی و کشویی وجود دارد.

 

پارتیشن های شیشه ای با فریم

در پارتیشن های شیشه ای با فریم، ساخت و اجرا بنا به سلیقه مشتری از فریم های مختلفی استفاده می‌کنند نمونه ای از این فریم ها فریم آلومینیومی در انواع مختلف می‌باشد. مانند: فریم های کاور استیل شده، فریمU با رنگ کوره ای، فریم M با رنگ الکترو استاتیک را می‌توان نام برد. در تولید قاب بندی های پارتیشن شیشه ای با فریم از ظرافت و دقت خاصی استفاده می‌شود، تا زیبایی و جلوه پارتیشن دو چندان گردد. فریم های تولید شده از کیفیت بالا و به وسیله کوره های مختلف به عمل می‌آید که موجب می‌شود فریم های تولید شده دارای کیفیت بالا و زیبایی خاصی باشند.

پارتیشن های شیشه ای با فریم

نمونه ای از رنگ آنادایز فریم برای پارتیشن شیشه ای با فریم موجود می باشد که موجب زیبایی بیشتر پارتیشن و محیط اطراف آن است. پارتیشن های شیشه ای با فریم به دلیل وجود آلومینیوم در تولید پروفیل آن از استقامت بسیار بالایی برخوردار هستند. از خصوصیات خاص و منحصر به فرد پارتشین شیشه ای می توان به عایق صدا بودن آن اشاره کرد. که با داشتن حتی قطر کم شیشه ها درصد زیادی از ورود سرو صدا به داخل یا خارج پارتیشن را کنترل می کند.

 

پارتیشن فریم لس

پارتیشن فریم لس (بدون فریم دور شیشه) می‌تواند به دلیل نداشتن فریم به‌راحتی نور طبیعی را از خود عبور دهد و به فضای ما حداکثر انعطاف‌پذیری را بدهد. این پانل‌های شیشه‌ ای دارای یک قاب عمودی نیستند و با یک یا چند ورق شیشه‌ ساخته می‌شوند که به ریل‌های افقی پایین و بالا نصب می‌شوند و بدون داشتن هیچ فریمی دیدی بدون مزاحمت را فراهم می‌کنند و به دو صورت سند بلاست مات یا شیشه عادی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زیبایی فوق‌العاده پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس که ساختاری یک دست به نمای ساختمان و شیشه می‌بخشد با استفاده‌ی گسترده از آن در معماری مدرن سرعت بخشیده است. در واقع نمای عاری از هرگونه قاب و چهارچوب از ویژگی های اصلی پارتیشن فریم لس است.

پارتیشن فریم لس

پارتیشن فریم لس

پارتیشن فریم لس یا بدون فریم از انواع پارتیشن شیشه ای می‌باشد که از شیشه سکوریت تک جداره ساخته می‌شوند. پارتیشن شیشه ای فریم لس به دلیل ایجاد کردن فضای بزرگ و باز بودن زاویه دید، بسیار مورد توجه دفاتر کار و ادارات می‌باشد. به دلیل فاقد فریم بودن پارتیشن فریم لس موجب شده تا فضای کمتری در روی زمین برای نصب و اجرا اشغال نماید. که در این حالت فضای بیشتری را برای استفاده در اختیار کارکنان قرار می‌دهد.

پارتیشن های شیشه ای فریم لس در انواع مختلف بدون چهارچوب درب، با چهارچوب فلزی و درب شیشه ای، با چهار چوب و درب چوبی در بازار موجود هستند. برای دیدن نمونه کارهای پارتیشن های اداری روی سایت لاکوبل لطفا کلیک فرمایید.

3 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست