شیشه رنگی مشکی

امروزه از شیشه های لاکوبل رنگی مشکی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و یا محیط کاری استفاده زیادی می‌شود و حتی در طراحی داخلی و بیرونی ساختمان از آن استفاده فراوانی دارد. لاکوبل نوعی شیشه صاف است که از یک طرف با رنگ مخصوص رنگ شده است. در اصل به شیشه هایی که پشت آن‌ها رنگ شده اند شیشه لاکوبل می‌گویند. این شیشه ها ظاهر منحصر به فردی دارند و براق بودن ویژگی خاص آن‌ها می‌باشد. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از اساسی ترین شیشه های دکوراتیو و تزئینی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیشه رنگی از نظر کلی دارای ۲ توع مختلف می‌باشد که شامل شیشه رنگی مشکی و شیشه دودی می‌شود. این دو نوع از نظر روش تولید باهم متفاوت هستند.

شیشه رنگی مشکی

شیشه رنگی مشکی

شیشه رنگی مشکی با رنگ شدن شیشه شفاف از یک سمت آن با رنگ مخصوص و کوره ای تولید می‌شود و قابلیت سکوریت شدن را دارد. شیشه دودی نوعی از شیشه تیره رنگ می‌باشد که مغز خود شیشه به رنگ تیره و دودی می‌باشد و به سمت دیگر دید دارد. از شیشه رنگی مشکی در موارد مختلفی از جمله شیشه رو میزی، شیشه نمای ساختمان و شیشه های رنگی دیوارپوش که به عنوان شیشه لاکوبل استفاده می‌شود. از شیشه مشکی در ساخت ویترین ها و دیوارپوش های اداری نیز استفاده می‌شود. در صفحات میزهای اداری با شیشه لاکوبل یا شیشه رنگی می‌توان از این شیشه کمک گرفت.

 

کاربرد شیشه های لاکوبل رنگی مشکی

شیشه لاکوبل مشکی در دکوراسیون داخلی ادارات و منازل کاربرد زیادی دارد برخی از این کاربردها را در زیر خواهیم گفت با ما همراه باشید.

 

بین کابینتی مشکی

دیوارپوش بین کابینتی رنگی در دیواره پشت سینک، گاز یا کانتر و به طور کلی همه فضای خالی روی دیوار آشپزخانه کار می‌شود. دربرخی آشپزخانه این‌ فضا تنها جایی‌ است که‌ از دیوار آشپزخانه مشخص است‌ و شما با تزیین آن‌ به درستی و با شیشه می‌توانید در نهایت آشپزخانه خود را بزرگ‌تر و دل بازتر نشان دهید. شیشه یکی از محبوب ترین شیشه های رنگی، شیشه های بین کابینتی مشکی است.

بین کابینتی مشکی

بین کابینتی مشکی

از آن جا که اکثر کابینت ها سفید انتخاب می‌شوند به خاطر ایجاد تضاد در فضای بصری از شیشه بین کابینتی مشکی استفاده می‌کنند. البته کابینت ها با رنگ های روشن به راحتی با مشکی هماهنگ می‌شوند. یکی از مزیت های انتخاب رنگ مشکی این است که آلودگی با رنگ تیره را کمتر نشان می‌دهد. در نتیجه با این انتخاب فضای شما در طولانی مدت پاکیزه تر دیده می‌شود. از آنجایی که فضای پشت گاز دائما در معرض آلودگی و چربی است و هر روز نیاز به نظافت دارد، انتخاب رنگ مشکی، انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

 

شیشه رومیزی مشکی

امروزه جذابیت و زیبایی شیشه ها باعث شده است که استفاده شیشه روز به روز در دکوراسیون داخلی در حال افزایش باشد. از مهم‌ترین موارد استفاده از شیشه مشکی در دکوراتیو، استفاده از آن بر روی انواع میزهای نهار خوری، میزهای شیشه ای، میزهای جلو مبلی و حتی کانتر آشپزخانه ها و غیره است. شیشه رومیزی طرح دار با استفاده از ابزار های شیشه سازان مانند دستگاه CNC طرح دار می‌شود. این نوع از شیشه ها سبک جدیدی از شیشه های رومیزی هستند که وارد بازار شده اند.

 

دیوارپوش شیشه ای

دیوارپوش شیشه ای سبک جدیدی از کاربرد استفاده از شیشه در صنعت ساختمان می‌باشد، شیشه از دیرباز در معماری به عنوان یک عنصر تزئینی کاربرد داشته است ولی با گذشت زمان استفاده از این عنصر به مرور در معماری افزایش یافته است، دیوار پوش های شیشه ای یکی از انواع کاربرد شیشه می‌باشد که قابلیت اجرا در فضاهای مختلفی را دارد به همین دلیل امروزه طرفداران زیادی در ساختمان سازی پیدا کرده است چرا که علاوه بر جلوه ی بصری زیبایی که دارد از مقاومت بالایی نیز برخوردار می‌باشد.

دیوارپوش شیشه ای

دیوارپوش شیشه ای

همچنین این دیوار پوش ها ضدخش بوده و زنگ نمی‌زنند به همین علت نیز اغلب از دیوارپوش های رنگی در محیط های پرتردد اداری استفاده می‌شود.دیوار پوش شیشه ای به راحتی قابل شستشو و نظافت هستند و در بزرگتر نشان دادن فضا می‌توانند بسیار موثر باشند.به علت استفاده از لایه پروپیلن در پشت شیشه رنگی، این شیشه ها در برابر رطوبت مقاوم می‌شوند به همین دلیل می‌توان از آن‌ها در استخر و حمام و در مناطق شرجی به راحتی استفاده کرد.

 

پارتیشن شیشه ای رنگی مشکی

در سال های اخیر در اکثر دفاتر کار مدرن استفاده از پارتیشن شیشه ای رنگی مشکی برای جدا کردن اتاق جلسات از باقی قسمت ها، نتایج بسیار جالب و مثبتی را از دید کارکنان و مشتریان این مجموعه ها در پی داشته است. از آنجایی که اتاق کنفرانس همیشه فضایی بسته با میز و تعداد صندلی های متناسب با هر فضا و بخشی جهت مذاکره با مشتریان یا تصمیم گیری های مهم شرکتی می‌باشد.

بهره بردن از پارتیشن شیشه ای مشکی این امکان را به مدیران، کارمندان و مشتریان دفاتر اداری مدرن می‌دهد که در محیطی با شکست صدای معقول و حداکثری و باز بودن وسعت دید در این گونه اتاق‌ها به کار، تصمیم گیری و فعالیت خود با خیالی آسوده ادامه دهند که این امر یکی از نشانه های روشن فکری و شفافیت در عملکرد مجموعه ها به حساب می‌آید.