نقش تابلو عکس شیشه ای در زیبایی منازل

چیدمان وسایل تزئینی داخل منزل، یکی از مسائلی است که ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند. یک چینش و دکوراسیون زیبا از یک ‌طرف باعث آرامش اهل خانه می‌شود و از سوی دیگر، سلیقه، ذوق و هنر صاحب‌خانه را به رخ مهمانان و اطرافیان می‌کشد. تابلو عکس شیشه ای با ایجاد حس و حال هنری فضای زیبا و چشمگیری به منزل می‌دهند، تابلوهای نقاشی در سبک های مختلف وجود دارند که متناسب با سبک منزل تان می‌توانید انتخاب کنید.

تابلو عکس های شیشه ای زیبا

تابلو عکس های شیشه ای زیبا

تابلوهای نقاشی به شدت در دکوراسیون منزل تاثیر گذاراند و در نگاه اول جلب توجه می‌کنند. رنگ هایی که در تابلو شیشه ای به کار می‌روند باید با رنگ دکور منزلتان هارمونی داشته باشد و سعی کنید طرحی انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون‌تان هماهنگ باشد.

 

پرطرفدارترین تابلوهای نقاشی

پرطرفدارترین تابلوهای نقاشی برای دکوراسیون منزل تابلوهایی با طرح گل هستند که شادابی و حس خوبی به فضای منزل می‌دهد، نمونه هایی از تابلو عکس شیشه ای زیبا در سایت لاکوبل ببینید و لذت ببرید.

تابلو شیشه ای

تابلو شیشه ای

یک تابلوی نقاشی حس خوبی به محل زندگی یا کار شما می‌دهد، حال و هوای خانه را عوض می‌کند، احساسات نقاش و خالق آن را منعکس می‌کند، تابلو شیشه ای ممکن است یک منظره‌ی طبیعی، تصویری از حیوانات و یا یک پرتره باشد، هرچه که باشد متناسب با سلیقه شما می‌تواند شادابی و سرور را به همراه داشته باشد.

 

انتخاب طرح تابلو

شاید بتوان گفت استفاده از تابلوهای هنری بیشتر از دیگر وسایل زینتی، به حس و نیاز زیبایی‌شناختی بصری انسان پاسخ می‌دهد. هر تابلویی برای مکانی خاص مناسب است و بر اساس کارکرد آن نصب می‌شود، در اتاق کار تابلو متناسب با شغل است، در فضای مختلف خانه تابلوها پاسخگوی نیاز زیبایی‌شناختی، آرامش و شادابی و سرزندگی هستند.

 

انتخاب اندازه تابلو شیشه ای

بعد از انتخاب سبک موردعلاقه، اندازه تابلو شیشه ای مهم است، طراحان دکوراسیون داخلی بر این باورند که تابلو شیشه ای هرچه بزرگ‌تر باشد قادر است دکوراسیون خانه را کامل کند، برای دیوارهای بلندی که مانند یک مستطیل ایستاده دیده می‌شوند، پرتره و تابلوهای عمودی بیشتر خودنمایی می‌کنند درحالی‌که دیوارهای افقی تابلوی افقی را بهتر می‌پذیرند. تابلوها ممکن است یک تکه یا چند تکه باشند که مورد اخیر با قرار گرفتن در کنار هم تابلوی کامل را تشکیل می‌دهند، گاهی تابلو شیشه ای حالت پازلی دارد.

تابلو شیشه ای

تابلو شیشه ای

برای سقف‌های بلند و طاقی شکل، تابلوهای بزرگ که تمام دیوار را پوشش می‌دهند، مناسب‌ترند، برای سقف‌های کم ارتفاع از تابلوی کوتاه استفاده کنید. پیش از خرید هر اثر هنری از جمله تابلوهای زینتی و هنری، ابتدا باید سبک موردعلاقه‌تان را تعیین کنید، امروزه بر خلاف محدودیت‌های گذشته، گزینه‌های متنوع و زیبایی از تابلوها وجود دارد که شما می‌توانید بسته به سلیقه‌تان، تابلوها را در سبک‌های کلاسیک، مدرن و مینیمال انتخاب نمایید. برای دیدن نمونه های بیشتر از تابلوهای شیشه ای کلیک نمایید.

تابلو‌ عکس‌ های‌ شیشه‌ای‌ زیبا

تابلو‌ عکس‌ های‌ شیشه‌ای‌ زیبا

یکی از بهترین روش ها برای این که بتوانید به سبک شخصی خود در دکوراسیون تان رسیده و نمودی از شخصیتتان را در آن به نمایش بگذارید، به کار بردن مجموعه ای از تصاویر و یا آثار هنری است. انتخاب یک تابلوی هنری مناسب علاوه بر این که تکمیل کننده دکوراسیون است در عین حال یکی از چالش برانگیزترین موارد نیز محسوب می‌شود. زیرا از یک طرف تنوع بسیار زیادی در این آثار وجود دارد و از طرف دیگر انتخاب اندازه مناسب، سبک متناسب با دکوراسیون و حتی رنگ بندی ایده آل اصلا کار آسانی نیست و مسلما انتخاب را مشکل می‌کند.

 

نصب تابلوهای شیک و مدرن در منزل چگونه است؟ کجا نصب کنیم؟

بالای مبلمان، بالای تخت خواب،دیوارهای خالی مکان هایی هستند که می‌توان تایلو نصب کنیم. همه مردم زمانی که وارد یک اتاق نشیمن می‌شوند، عادت دارند یک تابلوی نقاشی را بالای مبلمان ببینند. این یک اصل درست و شناخته شده است. یعنی اولین مکان مناسبی که برای نصب آثار هنری وجود دارد بالای مبلمان است. اما همه چیز به همین جا ختم نمی‌شود. فضاهای بسیار زیاد دیگری را می‌توانید در خانه تان بیابید که مناسب برای نصب تابلو شیشه ای هستند.

تابلو شیشه ای

تابلو شیشه ای

یکی از این مکان ها بالای تخت خواب است که معمولا عکس های خانوادگی در این مورد بیش تر استفاده می‌شوند. راهروهای خانه به خصوص راهروی ورودی از نقاط دیگری است که شما به راحتی می‌توانید با استفاده از تابلو طراحیشان کنید.

 

انتخاب رنگ تابلو

رنگ یکی از معضلاتی است که مردم در انخاب تابلوی هنری با آن روبه رو هستند و معمولا به دنبال نمونه هایی می‌گردند که با مبلمان و دکوراسیون منزلشان ست شده باشد و با آن ها مطابقت داشته باشد. این روش یکی از روش های مناسب و قابل قبول محسوب می شود. اما مسلما تنها راه حل نیست. یکی ار ترفندهایی که می‌تواند شما را به گزینه مناسب برساند انتخاب رنگ های متضاد است.

 

چیدمان تابلو روی دیوار

همیشه قبل از نصب بر روی دیوار، مکان هر تابلو را پیش بینی کنید. برای این کار تابلوها یا عکس ها را روی زمین در مقابل دیوار قرار داده و چیدمان های مختلفی با آن انجام دهید تا زمانی که به چیدمان دلخواهتان برسید.

تابلو شیشه ای

تابلو شیشه ای

هنگامی که چندین تابلو شیشه ای را با هم نصب می‌کنید، باید آن ها را به عنوان یک واحد در نظر بگیرید. یعنی به عنوان یک مجموعه در ارتفاع و تناسبات مناسب باشد. در این گالری دیواری مهم است که یک نقطه کانونی داشته باشید. بنابراین پیشنهادی می‌کنم تابلوی بزرگ تر را در مرکز دیوار قرار داده و تابلوهای کوچک تر در اطراف آن نصب شوند.

 

انتخاب تابلو عکس شیشه ای شیک‎‎؛ سبک هم مهمه

کنتراست چیزی است جذابیت و هیجان را به یک فضا می‌آورد. اگر واقعا می‌خواهید که اثر هنری در دکوراسیون خانه تان تاثیر گذاشته و آن را خاص تر نماید، از تضاد بین سبک ها بهره ببرید. به این معنا که از سبک های مختلف هنری استفاده نمایید. اگر دکوراسیون منزل تان به سبک مدرن است، می توانید تابلوهای کلاسیک و پست مدرن به کار ببرید. در مثالی دیگر، در یک اتاق سنتی یک اثر هنری مدرن می تواند نقطه مرکزی قابل توجهی ایجاد نماید. تلفیق سبک ها در یک فضا طراحی جذاب و خیره کننده را خلق می‌نمایند.

 

چگونگی و محل نصب تابلو عکس شیشه ای

چنان‌چه مایلید تابلوی شما بیشتر در چشم باشد، آن را نزدیک به سقف آویزان نکنید، در محدوده‌ای نصب شود که فردی با قد 167 تا 172 بتواند به راحتی آن را ببیند. ابعاد تابلویی که بالای مبل یا طاقچه‌ی شومینه نصب می‌گردد، باید حدودا سه چهارم پهنای مبل یا طاقچه باشد و 15 تا 30 سانتی‌متر بالاتر از آن آویزان شود. اگر قصد دارید چند تابلو شیشه ای را جایگزین یک تابلوی بزرگ نمایید، بهتر است آنها را درکنار هم نصب کنید. داشتن نگارخانه‌ای از تابلوها بر روی دیوار، از چینش تابلو شیشه ای در مرکز شروع و با افزودن تابلوهای دیگر در اطراف آن خاتمه می‌یابد. نصب تعداد معدودی تابلوی هنری محیط را شاداب می‌کند، ضرورتی ندارد فضا شلوغ شود.

گاهی آویزان کردن چند تابلوی کوچک به جای تابلوی بزرگ بهتر جواب می‌دهد، بیننده به تابلوها نزدیک می‌شود تا آنها را بهتر ببیند. با مقداری خلاقیت، می‌توانید فضای متفاوتی در دیده شدن تابلوها ایجاد کنید، مثلا روی میزی که در گوشه‌ی تابلوتابلو شیشه ای است گلدانی قرار دهید که برگ‌های آن روی تابلو سایه بیندازد یا آباژوری که نور آن روی بخشی از تابلو بیفتد.

تابلو‌ عکس‌ شیشه‌‌ای‌

تابلو عکس شیشه ‌ای

تابلو شیشه ای را محکم به دیوار بزنید تا هنگام بستن در و یا لرزش‌های دیگر سقوط نکند و خطرآفرین نباشد. قرار دادن تابلو شیشه ای روی پیانو، میز و بالای تختخواب نیزجالب است.

 

تابلو های شیشه ای چند لته

در ساخت آثار شیشه ای , فیوز گلاس از تکنیک هایی است که به کمک هنرمندان شیشه گر آمده است تا بتوانند آثار بدیعی را به این وسیله ایجاد کنند. نمونه یکی از این آثار تابلوهای شیشه ای است که به شکلی طراحی شده اند که تعدادی از آنها در کنار یکدیگر طرحی را کامل می‌کنند. این مجموعه در تعداد ۳ لته ‏ ۴ لته و ۹ لته ای طراحی شده است. این تابلو ها با طرحهای رئال و طرحهای پست مدرن موجود است که با توجه به نیاز مشتریان قابل طراحی و ساخت می‌باشد.

تابلو ۹ لته ای گلهای شقایق یکی از انواع این نمونه هاست. در این تابلو هنرمند با استفاده از فیوز گلهای شیشه ای، که همگی به زیبایی نقاشی شده اند، به ترکیب بسیار جذاب و زیبایی رسیده است. استفاده از خرده های شیشه بر روی گلها حسی از شبنم به آن داده است که گلها را بسیار طبیعی تر جلوه می‌دهد.

 

حفظ فاصله 2 الی 3 سانت در نصب تابلوها

سعی کنید همه تابلوها در فاصله یکسانی از یکدیگر نصب بشوند. حدقل 2 تا 3 سانتی متر فاصله لازم خواهد بود. شما می‌توانید با ابعاد قاب ها و تابلوها بازی کنید. به این معنا که اندازه های بزرگ و کوچک را در کنار هم قرار دهید. گاهی اوقات لازم است فریم قاب و تابلوها یکسان و یک شکل باشند و گاهی اوقات نیز می‌توانند در رنگ ها مختلفی انتخاب بشوند. همه چیز به دکوراسیون خانه شما و سلیقه تان بستگی دارد.

 

انتخاب تابلو عکس شیشه ای در خانه ی بزرگ

در خانه‌ی بزرگ تابلوی کوچک که به سختی دیده می‌شود، نصب نکنید، بهتر است تابلوی بزرگ و چند تکه برای خانه‌ی بزرگ انتخاب نمایید. بالای مبل جای مناسبی برای آویزان کردن تابلوی زینتی است، زیرا هم مبلمان شیک جلوه می‌کند و هم تابلوی شما بیشتر توی چشم است.

تابلو عکس های شیشه ای زیبا

غالبا هر مکانی در خانه جای نصب تابلوی خاصی است، تابلوی پذیرایی نباید در اتاق خواب نصب شود و برعکس. اگر شما تابلوهای چند تکه با مناظر طبیعی مثل گل را به جای یک تابلوی بزرگ نصب کنید، فضایی که ایجاد می‌شود، مدرن و بزرگ به نظر می‌رسد. نورپردازی به خصوص نور آبی بر زیبایی تابلو شیشه ای می‌افزاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست